Jak czyścić meble wykonane z zamszu?

W sklepach znajdziemy bardzo wiele mebli tapicerowanych. Wiele osób wybiera meble obite zamszem. Nic dziwnego, gdyż jest to materiał bardzo ciepły oraz miły w dotyku. Jednak zanim wybierzemy sobie meble obite zamszem to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo trudno jest je wyczyścić, jeśli się zabrudzą. Jeśli chodzi o materiały zamszowe to nie będziemy mieć problemu, bo możemy oddać go do pralni.

Gorzej będzie z meblami. Ich nigdzie przecież nie zaniesiemy. Musimy plamy wyczyścić samodzielnie. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić materiału? Na początek musimy zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Potrzebne nam będą ręczniki papierowe, matki, zestaw do czyszczenia zamszu, substancja do protekcji skóry, ocet oraz szczotka.

Jeśli mamy plamę na meblu to na początku powinniśmy przetrzeć ją czystym ręcznikiem, tak aby włókna zamszu były zmierzwione. Jeśli chodzi o suche plamy to możemy je usunąć za pomocą zwykłej gumki do zmazywania ołówka. Nie należy na zamsz nanosić żadnych substancji chemicznych. Jeśli chodzi o plamy mokre to musimy je najpierw namoczyć. Później szczotkujemy miejsce dokładnie szczoteczką do zamszu. Później plamę przecieramy szmatką, która jest nawilżona odrobiną octu. Później plamę pozostawiamy do wyschnięcia.

Wiadomo, że zamsz będzie pachniał octem przez jakiś czas, ale jest to bardzo bezpieczny sposób na pozbycie się plam z tego typu materiału. Inne środki mogą okazać się dla niego zabójcze.

Dodaj komentarz