Zabezpieczamy mieszkanie podczas malowania

Jeśli planujemy remont mieszkania to powinniśmy zaopatrzyć się najpierw w szereg rzeczy. Potrzebna nam będzie farba, pędzle, wałek do malowania. Wiele osób zapomina jednak o materiałach, dzięki którym można zabezpieczyć wszystkie nasze meble oraz inne sprzęty.

Zanim rozpoczniemy malowanie to powinniśmy odsunąć spod ścian wszystkie przedmioty, tak byśmy mieli do ścian swobodny dostęp. Do zabezpieczenia rzeczy potrzebne nam będą płachty malarskie, samoprzylepną taśmę papierową. Jak odpowiednio użyć tych wszystkich rzeczy? Foliowe płachty przydadzą nam się do okrycia podłóg oraz mebli. Lepiej byłoby, gdybyśmy usunęli je z pomieszczenia, które będzie malowane, jednak jeśli się nie uda to bez wątpienia trzeba je przykryć.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie ościeżnic drzwi oraz ościeżnic okien to trzeba je zabezpieczyć taśmą papierową. Dzięki temu nic nie zostanie zachlapane farbą. Jeśli chodzi o wszelkie włączniki oraz gniazdka to powinniśmy je odkręcić oraz nieco wysunąć z puszek. Je także musimy zabezpieczyć papierową folią. Warto malowanie rozpocząć od malowania pokoi, gdyż przedpokój oraz łazienka i tak będą brudziły się do końca remontu. Będziemy chodzić do łazienki, wychodzić z domu i roznosi brud.

Aby nie zabrudzić takich miejsc jak ościeżnice czy też krawędzie podłóg to do malowania takich powierzchni powinniśmy użyć małego pędzla, który pozwoli nam precyzyjne ją pomalować i uniknąć pomalowania innych.

Dodaj komentarz