Projektujemy ogród w stylu japońskim

Ogrody japońskie znane są na całym świecie. Turyści, którzy przyjeżdżają z kraju kwitnącej wiśni i są nimi oczarowani, chcą przenieść ich piękno do swojego ogrodu. Ogrody stylizowane na ogrody japońskie kojarzone są przede wszystkim z bajkowymi krajobrazami oraz niewielkimi, pięknymi drzewkami bonsai.

Nie wszystkie rośliny, które są sadzone w ogrodach japońskich przetrwają w naszym klimacie, jednak możemy sprawić by nasz ogród nieco przypominał orientalne ogrody. Zmienić w ogrodzie możemy praktycznie wszystko, ale ogród japoński możemy zaprojektować na bazie istniejących już alejek. Jeśli chodzi o wybór roślinności do takiego ogrodu to nie powinniśmy tutaj sprowadzać japońskich gatunków krzewów, gdyż tak jak już wspomniano wcześniej, z pewnością długo nie wytrzymają one w takich warunkach. Można kupić polskie rośliny i nieco je stylizować.

Drzewa, krzewy i mchy sprawią, że nasz ogród będzie wyglądał przepięknie. Warto także specjalnie zasadzić rośliny oraz nadać im charakterystyczny dla ogrodów japońskich, minimalistyczny styl. Jeśli chcemy, aby nasz ogród wyglądał jak oryginalny ogród japoński to powinniśmy zamontować w nim także oczka wodne, małe rzeczki, mostki oraz wodospady. W oczkach wodnych oraz fontannach możemy umieścić złote rybki. Jeśli dodamy tego mały, drewniany mostek to uzyskamy iście japoński krajobraz.

Warto także zadbać o dodatki, taki jak jakieś pieńki czy konary. Można je umieścić w ogrodzie, jednak nie należy przesadzać, gdyż wówczas ogród nie będzie wyglądał naturalnie.

Dodaj komentarz