Zabezpieczamy dom przed złodziejami

Wakacje to czas wyjazdów na urlopy. W tym czasie znacznie wzrasta ilość włamań do domów oraz kradzieży. Aby nasz dom nie stał się łatwym celem dla złodzieja warto zadbać o jego odpowiednią ochronę. Zabezpieczenie domu warto zacząć od wzmocnienia okien. Najwięcej włamań do domów ma bowiem miejsca za pomocą okna.

Warto więc zainwestować w kupno okien antywłamaniowych lub na niższych poziomach rolet antywłamaniowych. Przede wszystkim przed wyjściem z domu należy wszystkie okna dokładnie zamknąć. Nie można zostawiać okien uchylonych. Warto także zadbać o zabezpieczenie okna w piwnicy. Jeśli ono nie będzie wzmocnione to nasz dom także nie będzie zabezpieczony przed włamaniem.

Drugim elementem, który pomoże uchronić nasz dom przed włamaniem będzie zakup drzwi antywłamaniowych. Mają one bardzo solidne zamki, z którymi złodziej sobie nie poradzi. Drzwi takie są jednak o wiele droższe od zwykłych. Jeśli nas na nie nie stać to warto chociaż w starych drzwiach zamontować dobre, wzmocnione zamki.

Warto także zadbać o zabezpieczenie bramy garażowej. W szczególności trzeba zadbać o jej zabezpieczenie jeśli istnieje możliwość wejścia do domu poprzez garaż. Jeśli zostawimy bramę garażową nieco uchyloną to tak jakbyśmy zapraszali złodzieja do domu.

Warto także zainstalować lampy, które będą uruchamiały się o danej porze za pomocą programatora. Da to wrażenie, że ktoś jest w domu i może wystraszyć złodzieja.

Warto także zostawić klucze sąsiadom, a jeśli im nie ufamy to chociaż ich poinformujmy o tym, że wyjeżdżamy.

Dodaj komentarz