Sposoby na zabezpieczenie metalu przed korozją

Metalowe przedmioty, a w szczególności te, które znajdują się na zewnątrz (np. w ogrodzie) narażone są na działanie korozji. Zaszkodzić im może woda, mgła a nawet wilgotne powietrze. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie ich odpowiednimi środkami. Jeśli mamy taką okazję to powinniśmy wybierać metale wykonane z metali nierdzewnych. Może to być na przykład aluminium lub stal nierdzewna.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kupno metalu, które pokryte jest cynkiem. Cynk chroni powierzchnię metalu przed korozją. Jeśli mamy na przykład metalową bramę lub ogrodzenie to obowiązkowo powinniśmy pokryć je farbą nieorganiczną. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie metalu przed korozją. W sklepach możemy kupić farby, które mają w sobie pewną zawartość cynku oraz aluminium, a także żywicę sylikonową. Wszystkie te substancję będą stanowiły ochronę dla metalu. Farbą taką malujemy jak każdą inną, a dodatkowo można nią malować w każdej temperaturze, nawet tej najwyższej.

Jeśli chodzi o metale znajdujące się pod ziemią to wymagają one dodatkowego zabezpieczenia. Na spód trzeba ułożyć warstwę kamienia wapiennego lub żwiru. Także uchroni to je przed wilgocią, która będzie dostawała się z ziemi do rur. Na korozję narażone będą w bardzo dużym stopniu narzędzia ogrodnicze oraz ich metalowe elementy.

Po każdym użyciu trzeba je dokładnie oczyścić. Trzeba zmyć wszystkie resztki wilgoci, gleby oraz przechowywać je w suchym miejscu. Inaczej może się to skończyć tym, że narzędzia nie posłużą nam zbyt długo i w krótkim czasie zardzewieją.

Dodaj komentarz