Wybór kołdry ma znaczenie

Niegdyś z wyborem kołdry nie było żadnego kłopotu. Teraz na półkach sklepowych znaleźć możemy kilkadziesiąt rodzajów kołder. Jak wybrać odpowiednią?

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę kupując kołdrę jest jej rozmiar. Wybór rozmiaru będzie zależał przede wszystkim od tego czy będziemy pod nią spali sami czy też będziemy dzielić je z inną osobą. Podwójna kołdra zazwyczaj ma szerokość około 220 cm, a pojedyncza 160 cm. Warto także wiedzieć to, że powinniśmy kupić kołdrę, która jest tak samo duża jak nasze łóżko lub nawet odrobinę od niej większa. Inaczej nie będzie nam się wygodnie pod nią spało.

Kolejną ważna sprawą jest rodzaj wypełnienia kołdry. Oczywiście na sklepowych półkach zastaniemy zarówno wypełnienia syntetyczne jak i naturalne. Jeśli chodzi o wypełnienie naturalne to kołdry takie są bardzo wygodne oraz mają bardzo dobre właściwości termiczne. Kołdry naturalne pochłaniają wilgoć jaka wydobywa się podczas snu z człowieka oraz oddaje je na zewnątrz.

Jeśli chodzi o kołdry z wypełnieniem syntetycznym to idealnie nadają się one dla osób z alergiami. Tego typu wypełnienia potrafią wyeliminować rozwój roztoczy. Kołdra syntetyczna jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

Jeśli chodzi o to pod którą kołdrą jest cieplej to wypełnienie nie ma tutaj żadnego znaczenia. Obie kołdry dają nam taką samą ilość ciepła. Oczywiście dostać możemy kołdry letnie oraz zimowe. Jednak od jakiegoś czasu kupuje się już kołdry wielosezonowe.

Dodaj komentarz