Odpowiednie ustawienie mebli

Kupno mebli to jedno, ale jeśli już dowiozą nam je do domu to staniemy przed kolejnym dylematem. Wówczas zaczniemy zastanawiać się nad tym jak odpowiednio je ustawić. Jeśli nie zrobimy tego poprawnie to będziemy mogli mieć problemy z poruszaniem po pokoju lub problemy z dostępem do niektórych półek czy szafek.

Planując rozstawienie mebli musimy najpierw zmierzyć szerokość każdej ściany w pokoju. Warto także zanotować wymiary okien i drzwi. Kolejnym krokiem będzie przeniesienie pokoju na kartkę papieru. Oczywiście w odpowiedniej skali. Później umieszczamy na rysunku wszystkie nasze meble, wcześniej je dokładnie mierząc.

Bardzo ważne jest to, żebyśmy sprawdzili i zanotowali w którą stronę otwierają się drzwi w danym pokoju. Podczas układania mebli może okazać się, że jakiś mebel będzie blokował ich otwieranie. Nie możemy do tego dopuścić. Meble nie mogą także blokować żadnych przejść, ani dostępu do okna.

Warto pamiętać także o kilku ważnych wskazówkach. Meble powinny być rozmieszczone tak, aby przed nimi znajdowało się około 50 cm wolnej przestrzeni. Wówczas będziemy mogli swobodnie poruszać się po pokoju. Ważne jest także to, aby odstęp pomiędzy ścianą a meblami wynosił 5 cm.

Kolejną ważną sprawą jest to, żeby upewnić się, że wszystkie drzwiczki i szuflady będą bez problemu się otwierały. Należy także pozostawić ścieżkę, która będzie miała około 60 centymetrów szerokości, dzięki której będziemy przemieszczać się w pobliżu mebli.

Dodaj komentarz